Textové pole:    Setkání dobrovolníků 
Ve středu 17. října 2007 se uskutečnilo setkání těch, kteří se chtějí stát dobrovolníky v Domově sv. Alžběty. Od listopadu se tak našim klientům věnují tři nové dobrovolnice a brzy se k nim připojí další dvě.
Vloženo 13. 11. 2007
Textové pole:    Seminář - Škola zad
V pondělí 24. září proběhl v našem domově seminář „Škola zad“. Lektorkou byla p. MUDr. Jana Martinková. Za realizaci semináře děkujeme firmě Hartmann-Rico a. s.
Vloženo 13. 10. 2007
Textové pole: Ze života v domově - rok 2007
Textové pole:    Opékání párků 2
Ve čtvrtek 20. září se klienti našeho domova znovu sešli v hojném počtu v parku u párků. Nevadilo jim ani chladnější počasí. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 10. 2007
Textové pole:    Hasičské cvičení
Sirény ohlašující požár se ozvaly ve čtvrtek 17. 5. 2007 v 9.00 hodin nad Jablunkovem. Místní požární zbrojnice dostala informaci, že hoří ve sklepě našeho kláštera. Neuplynulo ani pět minut a na místě byla první čtyřčlenná jednotka dobrovolných hasičů města Jablunkov. Naštěstí šlo pouze o cvičení integrovaného záchranného systému, do něhož se zapojily dvě desítky profesionálních a dobrovolných hasičů hlavně z Jablunkova, Třince a Frýdku-Místku. Na akci se podílela také Policie ČR a Městská policie Jablunkov, Zdravotnická záchranná služba a pracovníci města Jablunkov, kteří na radnici zřídili krizový štáb. Protože Zdravotnická záchranná služba nemohla kvůli jiným zásahům přijet hned, do ošetřování zraněných se zapojily také naše sestry.
Fotogalerie
Vloženo 13. 6. 2007
Textové pole:    Výlet do Cieszyna
Ve čtvrtek 11. října jsme s obyvateli domova navštívili „Betanii“ - domov pro seniory provozovaný sestrami alžbětinkami v Cieszynie (PL). Při této příležitosti jsme si prohlédli také kostel sv. Alžběty a přilehlou klášterní zahradu. Děkujeme za milé přijetí a připravené občerstvení. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 10. 2007
Textové pole:    Opékání párků v parku
Ve čtvrtek 9. srpna se klienti našeho domova přece jen dočkali opékání párků, které jsme letos plánovali již několikrát, ale pro nevhodné počasí se zatím neuskutečnilo. Tentokrát nás z parku neodehnala ani krátká dešťová sprška na úvod. Za doprovodu hudby si všichni zúčastnění nejen pochutnali na křupavých párcích, ale také měli možnost společně se pobavit, zasoutěžit si a získat sladkou odměnu. Do soutěžení se dokonce zapojily i kolemjdoucí malá Terezka s maminkou. Radostné a spokojené tváře zúčastněných a to, že se jim na konci nechtělo od ohniště odcházet, nás vedly k rozhodnutí tuto akci ještě letos znovu zopakovat. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 8. 2007
Textové pole:    Rekvalifikační kurz
Od 9. května do 26. června probíhal v našem domově rekvalifikační kurz „Pracovník sociální péče se zaměřením na seniory a handicapované“. Pořádala ho Kvalifikační a personální agentura Třinec. Kurzu se účastnilo 11 zaměstnanců našeho domova, kteří zdárně složili závěrečnou zkoušku.
Fotogalerie
Aktualizováno 13. 7. 2007
Textové pole:    Den otevřených dveří
V sobotu 20. října 2007 se konal první den otevřených dveří v Domově sv. Alžběty. Této akce se zúčastnilo 34 návštěvníků z Jablunkova a okolí, Třince i Českého Těšína. Mohli si domov prohlédnout, dozvědět se něco z historie i současnosti domova i kláštera, setkat se s personálem a klienty, ptát se na to, co je zajímá. Prohlídka končila ve společenské místnosti, kde bylo pro všechny účastníky připraveno malé občerstvení.
Fotogalerie
Vloženo 13. 11. 2007
Textové pole:    Lotrando a Zubejda
Ve čtvrtek 1. února měli obyvatelé, zaměstnanci, jejich příbuzní a přátelé domova možnost shlédnout divadelní představení „Lotrando a Zubejda“ v provedení sester alžbětinek a tří praktikantů z teologického konviktu v Olomouci. Po představení následovaly soutěže a malé pohoštění.
Fotogalerie
Vloženo 13. 2. 2007
Textové pole: nahoru
Textové pole:    Koncert smyčcového kvarteta
Ve středu 15. srpna nás měly se svým hudebním programem navštívit mladé pěvkyně z Jižní Koreje, toho času na soustředění v Polsku. Dívky však onemocněly a agentura C.M.S. International Wiena, která koncert pořádala, místo nich vyslala 3 mladé talenty z Ostravy spolu s profesionálním hudebníkem z Polska. Zahráli pro klienty domova a ostatní zájemce skladby světových autorů pro smyčcový kvartet. Se stejným programem se o několik dní později prezentovali na festivalu v Koreji. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 9. 2007
Textové pole:    Zasedání sociálního výboru
Ve středu 12. prosince v 10 hodin se v našem domově konalo zasedání sociálního výboru zastupitelstva Moravskoslezského kraje. 
Vloženo 18. 12. 2007
Textové pole:    Vánoční návštěvy
I letos v adventní době - stejně jako v minulých letech - navštěvují náš domov zástupci Obcí, ze kterých klienti pocházejí. Se svým vánočním vystoupením přicházejí děti mateřských a základních škol z Jablunkova a okolí. 
Fotogalerie
Vloženo 18. 12. 2007
Textové pole:    Štědrý večer
Většina klientů tráví vánoce v domově. Snažíme se jim tyto dny co nejvíce zpříjemnit. U štědrovečerního stolu je nejprve přečten úryvek z Písma o narození Páně, Matka představená se sestrami si s každým láme oplatek a přejí si k vánocům, povečeří tradiční jídla a poté se společně zpívají koledy. Snažíme se vytvořit vánoční atmosféru také výzdobou, na které se podle svých možností podílejí také obyvatelé domova a rádi ji pak také ukazují návštěvám.
Fotogalerie
Vloženo 14. 1. 2008
Textové pole:    Vánoční představení
V neděli 30. prosince navštívili domov členové polského chrámového sboru, aby jeho obyvatelům zpříjemnili nedělní odpoledne několika scénkami pro zamyšlení i pro zasmání, spolu s nimi zavzpomínali na „staré časy“ a zazpívali známé koledy. Tato návštěva se stala každoroční milou tradicí.
Fotogalerie
Vloženo 14. 1. 2008
Textové pole:    Teleskopické zástěny
„Pod stromeček“ dostali obyvatelé našeho domova, kteří bydlí na vícelůžkových pokojích, praktický dárek ve formě teleskopických zástěn. Dík za finanční podporu patří zejména Moravskoslezskému kraji, ale také Městu Jablunkov a okolním obcím. klienti si nové vybavení pokojů, které výrazně přispělo k jejích většímu soukromí, velmi pochvalují.
Vloženo 14. 1. 2008
Textové pole: O Domově sv. Alžběty
Textové pole: Ze života v domově
Textové pole: Volnočasové aktivity
Textové pole: Dobrovolnictví
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Sestry alžbětinky
Textové pole: Ubytování a stravování
Textové pole: Duchovní podpora
Textové pole: Poskytovaná péče