DSCF0152IMG_0560IMG_4941IMG_2078IMG_1502DSC_8019Textové pole: Ze života v domově
Textové pole: O Domově sv. Alžběty
Textové pole: Ubytování a stravování
Textové pole: Poskytovaná péče
Textové pole: Volnočasové aktivity
Textové pole: Duchovní podpora
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Sestry alžbětinky
Textové pole: 	Společně s několika dobrovolníky napomáháme klientům trávit příjemně a smysluplně volný čas. Podle svých zájmů, přání a možností se věnují pletení, šití, háčkování, malování, práci s textiliemi, papírem či přírodními materiály. Společně prohlížejí diapozitivy, sledují videoprogramy, hrají  společenské hry, povídají si nebo zpívají.
Volnočasové aktivity
Posezení na nádvoříDivadlo - Pohádka z pohádekTextové pole: V domově pořádáme společenské akce, navštěvují nás hudební a folklorní soubory. Radost a osvěžení přinášejí klientům vystoupení dětí mateřských a základních škol. Na konci masopustu bývá maškarní bál s živou hudbou, tombolou a vyhodnocením nejlepších masek. 
Textové pole: Sami připravujeme divadelní představení, do kterých se snažíme zapojit i ochotníky z řad klientů. Každoročně také přichází Mikuláš s nadílkou. 
Textové pole: K nejoblíbenějším akcím patří opékání párků či smažení "vaječiny" v parku domova, které doprovázejí hry, soutěže, závody, hudba a zpěv. 
Textové pole: Organizujeme zájezdy do vzdálenějšího okolí, návštěvu divadla či jiných kulturních akcí. 
Textové pole: Klienti rádi posedí na nádvoří u fontány, ve stínu pergol, na lavičkách v parku, u jezírka či lurdské jeskyně. Mají možnost projít se zahradou s ovocnými stromy, květinovými a zeleninovými záhony nebo navštívit hospodářství s domácími zvířaty. Všude se dostanou snadno i ti, kteří používají vozík nebo chodítko, protože domov i jeho okolí jsou bezbariérově přístupné.
Textové pole: V přízemí přístavby domova mají klienti k dispozici bufet a kavárnu, kde si mohou posedět a popovídat nebo také oslavit své narozeniny či svátek. 
Textové pole: Klienti, kteří rádi čtou, si mohou zapůjčit knížky nebo časopisy v knihovně domova.
Textové pole: Volnočasové aktivity
AktivizaceVolnočasové aktivity
Textové pole: NAHORU
Textové pole: Dobrovolnictví
Textové pole: Domov sv. Alžběty v Jablunkově má od prosince 2008 díky dotací kraje, města, okolních obcí a příspěvků dárců i sester nové devítimístné auto, ve kterém mohou cestovat také 2 osoby na vozíčku. Zájemci z řad klientů jezdí autem domova do města, aby si sami vyřídili své osobní záležitosti, využili lékařských nebo jiných služeb, obstarali si nákupy apod. Organizují se také výlety autem do okolí a klienti navštěvují místa, která jsou jim blízká nebo pro ně zajímavá.
IMG_1521IMG_1696