Textové pole: Kontakt
Textové pole: O Domově sv. Alžběty
Textové pole: Volnočasové aktivity
Textové pole: Sestry alžbětinky
Textové pole: Ze života v domově - rok 2012
Textové pole: Ze života v domově
Textové pole:    Masopust
V pondělí 20. února jsme se opět po roce sešli na masopustním bále. Po divadelním představení pohádky O Zlatovlásce následovalo vyhlášení nejlepších masek, zpívání a tančení ke kterému nám hrál Marian Waszut. 
Fotogalerie
Vloženo 1. 3. 2012
Textové pole: nahoru
Textové pole:    My tři králové jdeme k vám...
Slavnost Tří králů je každoročně doprovázena návštěvou našich duchovních pastýřů a požehnáním „příbytků“ domova i kláštera. Nechybí rovněž návštěva koledníků v rámci tradiční celorepublikové tříkrálové sbírky.
Fotogalerie
Vloženo 13. 1. 2012
Textové pole:    Duchovní obnova nejen pro klienty a pro zaměstnance domova
V období od 13. do 15. března se v kapli Domova sv. Alžběty konala postní duchovní obnova pro klienty a další zájemce, kteří měli možnost se ke klientům připojit. Obnovu vedl Otec Tobiasz Kołodziejczyk – františkán. 
Zaměstnanci domova mohli prožít odpoledne v rámci duchovní obnovy 21. března a průvodcem jim byl rovněž O. Tobiasz.
Fotogalerie
Vloženo 23. 4. 2012
Textové pole: Dobrovolnictví
Textové pole:    Návštěva Gogolina
Na pozvání starosty města Gogolina, které je družebním městem Jablunkova, se sestry a zaměstnanci našeho domova vydali do tohoto městečka a jeho okolí pod vedením p. Jakuse. Navštívili zdejší radnici, domov pro seniory, k jehož stavbě byl pan starosta, jak sám řekl, inspirován při návštěvě našeho domova před několika lety, dále pak sanatorium a zámek v Kamieńcu Śląskim. Děkujeme našim hostitelům za jejich čas a vše, co pro nás připravili, a těšíme se na jejich návštěvu, která je plánována na srpen tohoto roku. Věříme, že se naše „družební vztahy“ budou nadále rozvíjet.
Fotogalerie
Vloženo 16. 7. 2012
Textové pole:    Děti přinášejí radost do domova
Nejmladší obyvatelé Jablunkova (děti české i polské mateřské školy) přišli popřát těm nejstarším (obyvatelům našeho domova) 21. května u příležitosti dne matek. Bylo to velmi milé a dojemné setkání. Děkujeme.
Fotogalerie
Vloženo 16. 7. 2012
Textové pole:    Vaječina i letos chutnala výborně
V pondělí 18. června zůstal klášter i domov skoro prázdný. Kdo jen trochu mohl, účastnil se smažení vaječiny v parku u našeho domova. Akce se díky krásnému počasí a radostným a spokojeným účastníkům velmi vydařila. Letos jsme vaječinu připravili z 300 vajec, a kdo přišel pozdě, měl smůlu (naštěstí přišli všichni včas :). Tuto oblíbenou akci opět doprovázely hry, zpívání, hádanky atd. Pokud máte zájem, přesvědčte se sami nahlédnutím do fotogalerie.
Vloženo 16. 7. 2012
Textové pole:    Výlet na Milošovou
Po mírném ochlazení, které přišlo po dvou týdnech tropického vedra, jsme se ve čtvrtek 12. července se zájemci z řad obyvatel našeho domova vydali červeným fordem opět na vandr. Tentokrát jsme odbočili na Mosty u Jablunkova a dojeli až na Milošovou, kde je krásná nová kaple. Cestou zpátky jsme si nenechali ujít zmrzlinové ochlazení. Všichni se šťastně a spokojeně vrátili domů. 
Fotogalerie
Vloženo 16. 7. 2012
Textové pole:    Klientka našeho domova oceněna „Jablunkovským jabkem“
V neděli 15. června se konaly tradiční Dny města Jablunkova. Letos jsme zde nemohli chybět, protože jedna z obyvatelek našeho domova p. Valerie Vavřačová byla vybrána a s dalšími osobnostmi oceněna cenou města Jablunkovské jabko. Naší klientce srdečně gratulujeme. 
Fotogalerie
Vloženo 16. 7. 2012
Textové pole:    Výlety s klienty
V pondělí 13. srpna jsme se spolu s klienty denního stacionáře účastnili pouti na Turzovku. Kromě autobusu jelo také naše červené auto, díky čemuž se ke kapličce mohli bez problémů dostat i naši vozíčkáři. Počasí nám přálo a pouť se vydařila. Škoda, že máme v autě jen dvě místa pro vozíčkáře a že není k objednání autobus, kterým by bylo možné přepravit více klientů na vozíku. Budeme vděčni za každou radu, jak tuto situaci řešit. 
Ve čtvrtek 9. srpna jsme spolu se zájemci z řad klientů vydali na výlet a navštívili kostely v Nýdku a ve Vendryni. Děkujeme panu Cieslarovi z Nýdku, který nám věnoval svůj čas a provázel nás v tamějším kostelíku a povykládal nám mnoho zajímavostí o tomto místě.
Fotogalerie
Vloženo 13. 9. 2012
Textové pole:   Přípravy na Den JABKA
Na blížící se blíží tradiční jablunkovský Den Jabka, na němž jsou prezentovány rovněž sociální služby, které v našem městě působí se naši klienti i sestry pečlivě připravují, aby si ti, kteří se zastaví u našeho stánku, mohli vzít něco pro radost. Pekly se rohlíčky, vyráběly zvonky a různé předměty z vlny a jiných materiálů. Jedno z pracovních setkání klientům zpestřili malí muzikanti z Mostů u Jablunkova. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 9. 2012
Textové pole:    Den Jabka a milé překvapení :-)
21. září probíhal za jablunkovskou radnicí tradiční Den Jabka. Účastnili jsme se tentokrát nejen jako poskytovatelé sociálních služeb, ale naši klienti se také zapojili do soutěže o napečení nejlepších dobrot z jablek. Nečekali jsme, že naše rohlíčky přesvědčí porotce natolik, že v soutěži skončí jako první :-). Nechtěli jsme věřit svým uším, když nám to bylo zvěstováno pracovnicemi městského úřadu, a pak ani očím, když nám předaly elektrický gril jako cenu. Ale byla to skutečnost, o čemž se klienti mohli zanedlouho přesvědčit, když si pochutnávali na výborných bramborácích, které na něm napekli v rámci kuchařských aktivit domova.
Fotogalerie
Vloženo 14. 11. 2012
Textové pole:    Podzimní pouť do Salajky a jiné výjezdy autem domova
Letošní pouť do Salajky, která se konala v neděli 16. září, si opět mnozí věřící nenechali ujít. Nechyběly ani sestry a klienti našeho domova. 
Klienti se rovněž připojili k pouti našeho děkanátu do Frýdku.
O něco později umožnilo červené auto některým z našich klientů navštívit nový evangelický kostel a pastorační středisko v Písku.
1. listopadu znovu fungovala „kyvadlová doprava“ naším autem na hřbitovy; klienti tuto možnost navštívit hroby svých blízkých velmi oceňují.
Fotogalerie
Vloženo 14. 11. 2012
Textové pole:    Opět u našich „profesních přátel“ v Hrozenkově
Již pátým rokem trvá naše „družba“ s Charitou Nový Hrozenkov, které využíváme k tomu, abychom si vyměnili nové zkušenosti na vzájemných stážích. Za milé přijetí, kterého se nám dostalo v pátek 19. října, děkujeme všem, kteří se nám věnovali. 
Stáže v našem domově se v říjnu a listopadu účastnili pracovníci z Léčebny dlouhodobě nemocných v Místku, z Hospice ve Frýdku a z Charitního domova pokojného stáří v Českém Těšíně.
Fotogalerie
Vloženo 14. 11. 2012
Textové pole:    Spolupráce s Caritas VOŠ sociální
Od října dojíždějí do našeho domova na týdenní praxi studenti prvního ročníku VOŠ sociální Caritas z Olomouce, aby se lépe seznámili s každodenním životem seniorů, naučili se s nimi komunikovat a všímali si, co vše naše služba starším a nemocným lidem obnáší. Věříme, že praxe bude přínosná jak pro studenty, tak pro nás, neboť mladí lidé jsou zdrojem mnohých dobrých postřehů a nápadů.
Vloženo 14. 11. 2012
Textové pole:    Návštěva dětí v domově 
Radostné setkání připravily obyvatelům domova také děti Mateřské školy v Jablunkově a Základní školy v Písku, kteří přišli do domova se svým krásným vánočním programem.
Fotogalerie
Vloženo 15. 1. 2013
Textové pole:    Návštěvy, koledy a koncerty spojené s Vánocemi
V předvánočním období navštívili klienty našeho domova starostové Jablunkova, Písku, Bukovce, Mostů u Jablunkova a Horních Bludovic. Dřívější obyvatelé těchto obcí, kteří nyní tráví podzim svého života v našem domově, mají z těchto návštěv vždy velkou radost. 
Členové polského farního sboru přišli za našimi seniory s vánočními koledami a připravenou scénkou. Mladí ze společenství „Zacheus“ na závěr vánoční doby vystoupili s vánočním koncertem chval. 
Děkujeme těm, kteří přišli, ale také členům českého chrámového sboru, kteří pro nemoc několika zpěváků letos nemohli připravený vánoční program uskutečnit.
Fotogalerie
Vloženo 15. 1. 2013
Textové pole:    Park a párky 
10. 9. 2012 se znovu domov téměř vyprázdnil, neboť se v parku konalo „opékání párků“ a tuto oblíbenou akci spojenou se soutěžením, zpěvem, hudbou a radostnou náladou si jen tak někdo nenechá ujít. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 9. 2012
Textové pole: Ubytování a stravování
Textové pole: Duchovní podpora
Textové pole: Poskytovaná péče